dr eslamian|وب سايت رسمي دكتر محمد اسلاميان كوپايي، جراح و متخصص فك و صورت، جراحي بيني، جراحي فك، پروتز گونه، پروتزلب، پروتزچانه، چال صورت وب سايت رسمي دكتر محمد اسلاميان كوپايي، جراح و متخصص فك و صورت، جراحي بيني، جراحي فك، پروتز گونه، پروتزلب، پروتزچانه، چال صورت

 

انواع جراحی پلاستیک و زیبائی فک ، صورت و بیني:


صورت به طور كلي

صورت خصوصیت خاص خود را دارد و چنان کلیه اعضاء آن به هم مربوط می باشد که با هر گونه تغییرات در یکی از اعضاء آن می توان تغییرات کل و ظاهری بسیار قابل توجهی در کل صورت ایجاد و باعث افزایش یا کاهش زیبائی در صورت گردد. حتی یک خال و یا یک چال در ناحیه صورت اختلافات کاملاً مشهودی در این ناحیه ایجاد خواهد نمود . به همین دلیل انجام هر گونه عمل جراحی یا ایجاد تغییرات در صورت بایستی از قبل مورد بررسی کامل قرار گيرد و هماهنگی و هم خونی آن را در کل صورت مطالعه نمود. ضمناً خصوصیات صورت هر فردی نسبت به افراد دیگر متفاوت بوده و هر گونه عمل جراحی در هر شخصی بطور مستقل بایستی بررسی گردد. هدف از هر گونه عمل جراحی روی صورت همواره برای بهتر شدن زیبائی صورت نسبت به قبل بوده و جهت آشنائی علاقه مندان به جراحی زیبائی صورت و بینی به این نکته توجه بنمایند و در صورتی عمل جراحی زیبائی بخصوص بینی رضایت بخش و نتیجه مطلوب دارد که بطور کلی زیبائی بیشتری در صورت بیمار نسبت به قبل از عمل جراحی بدست آمده باشد و در غیر این صورت مثلاً اگر بینی تحت عمل جراحی قرار گرفته و حتی بینی نسبت به قبل از عمل بهتر شده ولی زیبائی کل صورت کمتر از قبل شده و بقول معروف ( نمکی بودن آن گرفته شده است، این نوع تغییرات در صورت نه تنها به بیمار سود خاصی نداده بلکه یک امتیاز قبلی را نیز از وی گرفته است . بنابراین هر گونه تغییرات در فرم بینی بایستی با توجه به کل آرمونی صورت باشد . با توجه به اینکه جراحی زیبائی در هر نقطه ی از بدن یک موضوع نسبی می باشد . بنابراین آنچه را که انسان در یک عمل جراحی زیبائی بدست می آورد ، نمی توان نسبت به شخص دیگری مقایسه نمود . زیرا خصوصیات فردی هر شخصی نیز در بدست آمدن تغییرات و بهبودی سهیم می باشد .

جراحی زيبايي بيني

فرم و اندازه ظاهری بینی : فرم و اندازه ظاهری بینی بایستی طوری تغییر نماید که تغییرات ظاهری در صورت به شکلی باشد که نسبت به قبل زیباتر و جذابتر گردد درغیر این صورت تغییرات در بینی ایجاد شده نتیجه مثبتی برای بیمار ایجاد نکرده است . عملکرد بینی : هر گونه تغییرات در کل بینی بایستی طوری انجام گیرد که حتی المکان تغییرات در فانکشن (عملکرد )بینی از جمله نفس کشیدن و یا ایجاد آبریزش بینی و یا حس بویائی ایجاد نشود . هماهنگی اعضاء بینی : عدم هماهنگی و تناسب در اجزاء مختلف بینی به همدیگر باعث نامناسب بودن فرم ظاهری صورت می گردد که با تغییرات متناسب ،این هماهنگی امکان زیباتر شدن صورت را خواهد داد . انواع بینی : نوع بینی بیشتر از نوک بینی یعنی تیپ آن قابل طبقه بندی می باشد بینی های استخوانی به راحتی امکان تغییرات آن به شکلهای مختلف وجود دارد و با تکنیکهای مختلف و استاندارد تجربه کافی امکان بهبودی و زیبائی آن همیشه موفق آمیز می باشد . بینی های گوشتی بینی هایی از قبیل ضخیم بودن بیش از حد پوست بینی و یا چاق بودن نوک بینی که غضروف آن کمتر و بیشتر بافت نرم ( گوشت و چربی ) داشته و یا پهن بودن بیش از اندازه بالهای بینی ، نیاز به تکنیک های خاص و تجربه زیاد در این زمینه را جهت تغییرات موفق آمیز آن نیاز است تا بتوان تغییرات ایجاد شده در آن را کنترل و نسبت به قبل بهتر باشد ولی تغییرات آن نسبت به بینی های استخوانی متفاوت است . بینی های گوشتی استخوانی به بینی هایی که کل اسکلت آن بزرگ بوده و با توجه به صورت بیمار نیاز به کاهش زیادی جهت تناسب با فرم ظاهری صورت باشد تلقی می شود . بینی های بزرگ و بسیار بزرگ در صورتهای ظریف نیز به تجربه کافی و تکنیک های متناسب در این زمینه را نیازمند است و امکان زیباتر شدن و موفقیت در نتیجه عمل را خواهد داشت . کاربرد لیزر درعمل بینی : لیزر هیچگونه کاربردی در عمل جراحی زیبائی بینی در جهان ندارد . طول درمان : تورم در ناحیه بینی و صورت بر اثر عمل جراحی بینی در اشخاص مختلف متفاوت است و با توجه به نوع تکنیک جراحی و بافت بدن و سن بیمار این تغییرات ایجاد خواهد شد و در بعضی مواقع حتی تا حدود یکسال نیز باقی می ماند . بر حسب تجربه شخصی تغییرات و جا افتادن بینی در صورت می تواند تا یکسال نیز بطول انجامد و در طول این مدت ورم های بینی متغییر هستند و جای نگرانی نیست و در نهایت بیماران بهبودی کامل را بدست خواهند آورد. هر گونه تغییرات مجدد در بینی بهتر است زودتر از یکسال انجام نگیرد تا بتوان نتیجه بهتری بدست آورد . بینی های ترمیمی : بینی هایی که قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته و به هر دلیلی باعث خرابی فرم ظاهری و یا عملکرد بینی گردیده تلقی می شود که جهت ترمیم و عمل جراحی مجدد آن به تجربه کافی و تکنیک های مربوطه و زمان کافی جهت عمل جراحی را دارد .

جراحی زيبايي فک

بسیاری از ی افراد هستند که بر اثر ژنتیک یا عوامل خارجی دیگر اختلال در رشد استخوانهای فک بالا ( ماکزیلار ) و یا فک پائینی (ماندیبول) ایجاد نموده و باعث جلو بودن ماندیبول ( پروگناتیزم )و عقب بودن آن نسبت به ماکزیلار یا صورت می گردد که این گونه افراد بخصوص اگر بر اثر عوامل ژنتیکی باشد استخوان گونه آنها نیز نسبت به ماکزیلار می تواند کمتر باشد که با یک عمل جراحی فک تحتانی به نام ست بک ( عقب بردن ماندیبول ) بیمار کاملاً صورت زیبائی بدست خواهد آورد و علاوه بر آن و مهمتر از آن اوگلوژن بیمار ( طرز قرار گرفتن دندانهای بالائی نسبت به پائینی ) اصلاح می گردد و از نظر جویدن نیز اصلاح گشته و به حالت طبیعی قرار می گیرد.علت دیگر می تواند جلو با عقب بودن ماکزیلار باشد که باعث دفرماتی و ناهماهنگی در آرمونی و زیبائی صورت ایجاد نماید که آن هم با عمل جراحی فک بالائی به روش لفورت I فک بالائی را در محل طبیعی و اصل خود قرار داده و بیمار هم از نظر فانکشن (عمل کرد ) هم از نظر زیبائی موفق خواهد بود .

لیفتینگ صورت (کشیدن چین و چروکهای صورت )

بطور کلی تمام چین و چروکهای صورت که بر اثر افزایش سن ایجاد می شود با روش جراحی قابل اصلاح و کاهش است . معمولاً این عمل جراحی از سن 45 الی 50 سال به بالا نیاز می شود و با تکنیک جراحی ، کشیدن پوست صورت از دو طرف و پشت گوشها امکان پذیر است . البته در سنین پائین تر ، در صورتی که چین و چروکهای صورت عمقی نباشند امکان کاهش آن بوسیله لیزر وجود دارد .

جراحی زيبايي گونه

در افرادی که با کاهش استخوان گونه (مالار) و یا فرم کلی صورت روبرو هستند افزایش گونه می تواند زیبائی و تغییرات صورت را بطور قابل توجهی افزایش داده و جذابیت خاصی را در صورت ایجاد نماید . بهترین روش برای افرایش گونه پروتز می باشد و به بیماران توصیه می شود که از تزریق هر گونه ژل در ناحیه گونه جداً خودداری نماید زیرا نتیجه مطلوبی را نخواهد داشت حتی در صورتی که در اوایل کار زیبا باشد عواقب بدی را بدنبال خواهد داشت .

جراحی زيبايي چال صورت

چال یا فرورفتگی در ناحیه لپ در قسمت جلو آن در بعضی از اشخاص بصورت ژنتیک وجود دارد و این فرو رفتگی یک زیبائی و جذابیت مخصوص به صورت می دهد و در اشخاص که وجود ندارد بخصوص خانم ها ایجاد چال در صورت این زیبائی را به شخص داده باعث نمکی شدن صورت می گردد . روش انجام آن به روش جراحی از داخل دهان و بطور سرپائی می باشد و طول درمان آن نیز حداکثر یک هفته است .

جراحی زيبايي لب و خط خنده

لب : جهت افزایش حجم لب می توان از پروتز که بهترین روش برای بزرگ شدن لبها می باشد استفاده نمود که دو نوع پروتز دائم جهت لب وجود دارد که نتیجه خوب و مطلوبی را در بر خواهد داشت و روش تزریق انواع ژل نیز وجود دارد که از نظر اینجانب و تجربه شخصی روش مطلوبی نیست و ضمناً بطور دائم نیز نخواهد بود و در افراد مختلف عکس العمل های متعددی را ایجاد می نماید . خط خنده : جهت از بین بردن خط خنده نیز بهترین روش به کار بردن پروتز به روش جراحی می باشد که فقط یک نوع وجود دارد و روشهای دیگر بخصوص در افراد جوان و متوسط معقول نمی باشد و در افراد سن بالا به روش لیفتینگ صورت از بین خواهد رفت . در اینجا نیز به بیماران توصیه می شود که با استفاده از ژل در این ناحیه جداً خودداری نمایند .

بلفار و پلاستی (کاهش چین و چروک اطراف چشم)

با توجه به ژنتیک افراد ، افزایش سن ، وضعیت زندگی شخصی ، ایجاد چین و چروک و پوستهای اضافی و همچنین افزایش چربی در اطراف چشم ایجاد می شود که در صورت بیش از حد بودن ، بهترین روش برای کاهش آن به روش جراحی می باشد و نتیجه مطلوب ، را نیز در بر خواهد داشت .

لیفت پیشانی (کشیدن چروک های پیشانی)

چروک های بیش از حد در پیشانی که بر اثر حرکات عضلات این ناحیه ایجاد شده را شامل می شود .بهترین روش برای بر طرف کردن آن بخصوص در صورتی که باعث افتادگی ابروها نیز گردید ، عمل جراحی می باشد که امکان بالا رفتن ابروها را نیز خواهد داد . البته در صورتی که این ضایعه زیاد نباشد و اخم پیشانی نیز در حد کم باشد امکان بر طرف کردن موقت آن به روش های مختلف از جمله لیزر یا تزریق سم بوتولیزم (Botulism ) یا همان بوتاکس وجود دارد .

برطرف نمودن اخم پیشانی و افتادگی ابروها

چروک های بیش از حد در پیشانی که بر اثر حرکات عضلات این ناحیه ایجاد شده را شامل می شود .بهترین روش برای بر طرف کردن آن بخصوص در صورتی که باعث افتادگی ابروها نیز گردید ، عمل جراحی می باشد که امکان بالا رفتن ابروها را نیز خواهد داد . البته در صورتی که این ضایعه زیاد نباشد و اخم پیشانی نیز در حد کم باشد امکان بر طرف کردن موقت آن به روش های مختلف از جمله لیزر یا تزریق سم بوتولیزم (Botulism ) یا همان بوتاکس وجود دارد .

ليزر و كاربردهاي آن در صورت

  • برطرف نمودن موهای زاید: لیزر می تواند کلیه موهای زائد بخصوص موهایی که ریشه کلفت و سیاه داشته باشند را در چند جلسه از بین ببرد . با توجه به اینکه لیزر در رنگدانه و تیرگی مو موثر است و نور لیزر جذب آن می شود در موهای سفید این خصوصیات را ندارد و امکان از بین رفتن آن نیست.
  • برطرف نمودن لک های صورت وبدن:
  • برطرف نمودن کک و مک های صورت
  • برطرف نمودن جای اسکار ( زخم ) ایجاد شده در پوست صورت و بدن
  • برطرف نمودن چین و چروک های سطحی صورت
  • برطرف نمودن اسکار و جاهای جوش کنده شده
  • برطرف نمودن جوش های فعال و سر سیاه صورت
  • برطرف نمودن جای زخم جراحی یا هر نوع زخم دیگر
  • کاهش چربی در ناحیه صورت و بدن